Jak wybrać program PIT?

Jak wybrać program PIT?
21 Kwi
1:55

Co roku przed coraz to większą liczbą podatników stawiany jest problem na miarę XXI wieku oraz złotej ery Internetu. Otóż, każdy, kto rozlicza się z Urzędem Skarbowym ze swoich dochodów – bez względu na ich źródło – mobilnie, musi wybrać odpowiedni program, który następnie zostanie użyty do uzupełnienia odpowiednich deklaracji i przesłania ich do „Fiskusa”. Aplikacji jest jednak nazbyt wiele, lecz nie każda jest w pełni bezpieczna, toteż przed podatnikami stawiane jest zasadnicze pytanie: jaki program PIT wybrać, aby nie żałować?

Po pierwsze, z całą pewnością należy kierować się przede wszystkim opiniami odpowiednich programów, a w szczególności informacją, czy są one polecane przez Ministerstwo Finansów. Najczęściej jednak głównym czynnikiem wyboru aplikacji są pozytywne oceny i komentarze innych podatników. Zwykle pod uwagę bierze się łatwość obsługi, uproszczony panel, jak również bezpieczeństwo wszystkich danych, które pod żadnym pozorem nie powinny wpaść w niepowołane ręce.
urząd-gotowy-do-pracy_1150-101
Drugim powodem w trakcie wyboru programu PIT jest jego cena, bądź też wersja darmowa. Zdecydowana większość jest dostępna całkowicie nieodpłatnie, jednak inne posiadają określone dodatki, za które należy uiścić właściwą sumę, aby móc z nich korzystać. Bardzo ważna jest również instrukcja – jej obecność jest wręcz obowiązkowa.To właśnie za jej sprawą osoby niedoświadczone mają możliwość właściwego rozliczenia się, a także zawarcia właściwych informacji w danych rubrykach. Należy także mieć na uwadze, iż są aplikacje, które trzeba ściągnąć na własny komputer, bądź takie, które pozwalają rozliczyć się online. W przypadku programów do pobrania warto sprawdzić, na jakim systemie operacyjnym działają.

Przeznaczony do PIT 2017 program powinien przede wszystkim być wybranym pod względem gustu oraz możliwości danego podatnika. Aplikacja natomiast ma za zadanie znacząco ułatwić dostarczenie dokumentów wprost do urzędu, a także pozwolić spokojnie spać w nocy i zapomnieć o przykrych obowiązkach podatkowych na pewien czas.

« »