Walory z rozliczania się z podatku dochodowego od osób fizycznych drogą internetową

Walory z rozliczania się z podatku dochodowego od osób fizycznych drogą internetową
19 Gru
12:00
Na początku następnego roku każdy podatnik będzie musiał rozliczyć się z tego poprzedniego. Czy Państwo non stop myślą czy rozliczanie PIT przez internet w 2014 to odpowiednia decyzja? Jeśli są, co do tego niepewności, to postaramy się wytłumaczyć ten temat i przestawić plusy z tego płynące.


Szczególnie czas.

Rozliczenie podatku PIT
Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Aplikacja (czy to drogą internetową czy offline) do uzupełniania zeznania podatkowego jest tak utworzona żeby maksymalnie ułatwić calusieńki proces podatnikowi. Twórcy aplikacji posiadają świadomość, iż pospolity Kowalski nie musi się znać na prawie podatkowym, toteż z takim właśnie założeniem aplikacja została stworzona. Każdy z nas może do niej zasiąść i krok po kroku wprowadzać do niej dane. Wpierw dane osobowe, później przychody, potem ewentualne ulgi i przeznaczenie 1% podatku. Koniec. Formularz zapisujemy i drukujemy a później wysyłam. Cała akcja związana z rozliczeniem może trwać nawet 10 minut. Czy to nie wystarczy by podjąć decyzję o rozliczeniudrogą internetową?
Kiedy czas procesu jeszcze nie wszystkich przekonuje to napomknijmy o kosztach. Rozliczenie PIT poprzez internetową aplikację jest kompletnie bezpłatne, każdy z nas może zabrać się za wprowadzanie danych w ciągu paru chwil bez uiszczania opłat.

Jeżeli mają Państwo jakieś złożone rozliczenia to jest opcja rozliczenia się wraz z księgowym za nieznaczną opłatą (przydatna strona), jednakże zazwyczaj rozliczenia są na tyle łatwe, że podatnik nie będzie musiał za nic płacić.
Więc przytoczony już wcześniej Kowalski oszczędza swój cenny czas i pieniążki gdy rozlicza się z podatków drogą internetową. Czy to wystarczy ażeby podjąć decyzję?
»