calculator-1239341
25 Lut
12:52

Podatki można rozliczać online

Okres składania PIT-ów zalicza się do najgorętszych w Urzędach Skarbowych. To właśnie wtedy wszyscy podatnicy dostarczają swoje roczne zeznania podatkowe. Od pewnego czasu Polacy mają możliwość rozliczania się za pomocą programów księgowo-rachunkowych oraz stron internetowych, co pozwala im zaoszczędzić wiele czasu. Warto skorzystać z tego rozwiązania i ułatwić sobie kwestie związane z dostarczaniem PIT-a.

Ty też możesz rozliczyć PIT-y 2017 online

Dzisiaj praktycznie każdy może skorzystać z tego dogodnego rozwiązania i ułatwić sobie załatwienia związane z rozliczaniem PIT-ów. Obowiązek ten dotychczas wydawał się czasochłonny oraz absorbujący. Ludzie obawiali się także samodzielnie przygotowywać formularze, ponieważ denerwowali się ewentualną pomyłką. Dzisiaj nie trzeba się tego już bać, ponieważ funkcjonalne programy do rozliczania PIT-ów okazują się wielką pomocą. Każdy, kto tylko ma komputer i dostęp do internetu może się rozliczyć ze skarbówką praktycznie bez wychodzenia z domu. To naprawdę wygodne!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Potrzebny będzie program lub e-deklaracja

Osoby, które chcą w 2017 rozliczyć swoje PIT-y online, powinny zadecydować, w jakiej formie chcą to uczynić. Do swojej dyspozycji mają kilka alternatyw działania. Pierwszą z nich jest skorzystanie z e-deklaracji, jakie na swej stronie udostępnia Ministerstwo Finansów. Kolejną opcją działania jest rozliczenie razem z programem podatkowym. Takie programy można zdobyć bardzo łatwo, a po sporządzeniu dokumentacji można ją bezpośrednio wysłać lub wydrukować i osobiście dostarczyć do przypisanego sobie urzędu. Można także skorzystać z licznych serwisów online, które pozwalają rozliczyć PIT i przesłać go bezpośrednio do systemu. To rozwiązanie jest niezwykle komfortowe, szczególnie że podatnicy, którzy samodzielnie rozliczają się po raz pierwszy mogą tutaj skorzystać z dogodnej pomocy konsultantów na czacie online. Z tych stron także można pobrać program do rozliczeń i obsłużyć go online lub offline.

« »