wizerunek - firma
22 Cze
12:00

Podatki a więc obowiązki każdego Polaka

Każda osoba, która ma pracę i zarabia więcej niż kwota wolna od podatku, która w naszym kraju jest faktycznie bardzo niska, ma obowiązek rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Ministerstwo Finansów chcąc ułatwić nam ten proceder otworzyło platformę, na której można korzystać z przesłania do Urzędu Skarbowego e-deklaracji.

A to znaczy, że trzeba mieć tylko dostęp do laptopa i Internetu i pity 2015 nie będą sprawiały nam żadnego kłopotu- . Oczywiście nie każdy ma ochotę rozliczyć się przez Internet. Dla osób, które woleliby standardowe sposoby nic się nie zmieniło. Wciąż można pójść do Urzędu Skarbowego, wziąć właściwy druk oraz książeczkę z objaśnieniami do druku i po prostu uzupełnić PIT. A następnie złożyć owe papiery właśnie w siedzibie Skarbówki, pod którą podlegamy.

firma - odbitka
Autor: Gobierno Aguascalientes
Źródło: http://www.flickr.com

Wybór odpowiedniego PIT-u

wizerunek - firma
Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy przychodzi czas rozliczenia się z Urzędem Skarbowym sporo osób się stresuje, bo same nie do końca wiedzą, za co się zabrać. Ogółem najpierw musimy otrzymać niezbędne papiery od diemy, która nas zatrudnia, by można było wziąć się się za rozliczenie ze Skarbówką. Jeżeli dostaniemy już to, co musimy mieć od naszej firmy powinniśmy pójść po druk, na którym się rozliczymy. Dla niektórych osób będzie to pit 37, a dla pozostałych może to być inny druk. Warto spytać kogoś w Skarbówce, który PIT będzie odpowiedni dla nas, ale można również spytać pracodawcę, bo on też przeważnie wie, który PIT okaże się odpowiedni dla nas. Najistotniejsze to porozliczać się z Urzędem Skarbowym w terminie. Nie ma, co zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę- bądź na bieżąco. Musimy pamiętać, że to istotny obowiązek każdej dorosłej osoby, której dochody są wyższe niż kwota wolna od podatku. Zamiast więc się migać i twierdzić, że nie potrafimy uzupełnić zeznania podatkowego trzeba po prostu przysiąść i zacząć ją wypełniać. Pierwsza strona to wiadomości , które dotyczą naszych danych osobowych, więc nie będzie problemów z jej wypełnieniem.

Na kolejnych kartkach odrobinę się dzieje, ale tu należy po prostu spojrzeć do wyjaśnień w książeczce, którą dostaje się do każdego typu PIT-u. W ten sposób krok po kroku uda nam się wszystko wypełnić.
« »