Jakie błędy zdarza się popełniać w deklaracji PIT?

Jakie błędy zdarza się popełniać w deklaracji PIT?
05 Kwi
1:52

Nikt nie jest nieomylny, jednak czasem jest tak, że ewentualne pomyłki mogą nas sporo kosztować. Na pewno lepiej nie popełniać błędów przy wypełnianiu deklaracji podatkowej, ale jak to zrobić? Warto poznać, jakie są najczęściej popełniane błędy przy składaniu dokumentu PIT.

Częstym błędem są pomyłki w numerze NIP. Czasem zdarza się, że po prostu źle wpisujemy cyfry, a czasem niektórzy mylą ten numer z numerem NIP swojego pracodawcy. Dlatego trzeba dokładnie czytać informacje, które mówią, jakie dane należy wpisać w konkretnym miejscu. Lepiej, jeśli spędzimy trochę dłużej czasu, wypełniając PIT, niż gdybyśmy musieli potem robić korektę do tego dokumentu. Warto zaznaczyć, że jeśli nie złożymy zeznania podatkowego w terminie, to może grozić nam kara finansowa, a tego byśmy przecież nie chcieli. Nie wszyscy również wiedzą, że korekta na dokumencie, który wymaga poprawy, powinna być wykonana także do końca kwietnia, a nie już po terminie. Dlatego właśnie lepiej złożyć rozliczenie PIT jak najwcześniej, aby zostawić sobie także odpowiednią ilość czasu na ewentualną korektę. Wtedy nie będziemy się musieli stresować, że grozi nam jakaś kara finansowa.
stoł-roboczy-trzyma-rękę-prawnym_1262-2760
Warto wiedzieć, że formularze są aktualizowane. Dlatego ważne, aby złożyć w urzędzie tę aktualną wersję dokumentu. Takich błędów na szczęście można uniknąć, gdy zdecydujemy się rozliczyć PIT 2017 online. W takiej sytuacji program wyświetli nam obowiązującą wersję dokumentu, jaki trzeba złożyć, więc nie musimy się martwić, że coś pójdzie źle. Tak na dobrą sprawę to użycie programu do rozliczenia dokumentu PIT pozwoli uniknąć wielu pomyłek. Takiego dokumentu elektronicznego nie trzeba podpisywać, dlatego nie ma obaw, że z powodu braku podpisu deklaracja nie zostanie przyjęta, a tak przecież może się zdarzyć, gdy oddajemy do urzędu papierowy formularz. Wypełnienie deklaracji w internecie również wykluczy problemy z zaokrąglaniem kwot wpisywanych w formularz. Program bowiem zrobi to za nas. Jak widać, warto skorzystać z programu do rozliczania PIT-u online, bo w ten sposób można niknąć wielu błędów.

« »